První brněnská strojírna, a.s.

První brněnská strojírna, a.s. (PBS Brno) je inženýrsko dodavatelskou společností, která poskytuje komplexní služby při výstavbě energetických a teplárenských investičních celků. Máme vlastní technologie průmyslových kotlů na nejrůznější druhy paliva a jsme aktivní v oblasti ekologického spalování obnovitelných zdrojů.

Náš výrobní program je primárně zaměřen na průmyslové kotle, kde jsme schopni navrhnout a dodat dle požadavků zákazníka roštové kotle, kotle s prvky fluidní technologie, plynové nebo olejové kotle a také kotle na spalování vytříděného komunálního odpadu. V oblasti dodávek investičních celků se zaměřujeme na teplárenské bloky (kogenerační) a elektrárenské bloky (kondenzační), včetně bloků s využitím odpadního tepla při výrobě elektřiny pomocí plynových motorů.

Mezi hlavními služby poskytované údržby a servisu patří ekologizace kotlů (DeNOx, DeSOx, odprášení) a rekonstrukce, popř optimalizace procesu spalování parních kotlů. Svým zákazníkům nabízíme vyvářky kotlů, profuky, konzervace a pasivace.

Při realizaci projektů spolupracujeme s celou řadou tuzemských a zahraničních renomovaných partnerů. Vnitřní systém řízení kvality je certifikován dle ISO 9001.

Jsme součástí skupiny PBS Group.

Naše cíle:

  • Jsme a nadále chceme být dodavatelem spolehlivých řešení pro energetiku
  • Upevnit a rozšířit svou pozici na klíčových trzích v Evropě
  • Posilovat svou kompetenci dodavatele komplexních řešení na klíč formou EPC
  • Udržet inovační program společnosti a zdokonalovat vlastní produkty


Slovo výkonného ředitele

Dlouholetá tradice společnosti První brněnská strojírna, a.s. v energetice nás zavazuje být spolehlivým partnerem pro nejrůznější energetické projekty. Navazujeme na vysokou kvalitu spojenou se značkou PBS a nabízíme komplexní řešení zákazníkům v segmentu energetiky. S ohledem na vývoj a požadavky výroby elektrické energie neustále investujeme do rozvoje vlastních produktů a inovací s cílem dosahovat vysokých účinností a plnit přísné limity ekologických parametrů. Náš tým zkušených pracovníků je připraven podílet se na řešení konkrétních požadavků zákazníka a věřím, že i nadále budeme posilovat pozici společnosti První brněnská strojírna, a.s. na evropských i světových trzích.