22. – 26. 7. 2024

PBS.Slider.Btn.Scroll

Inovace, vývoj a tradiční výroba letecké techniky

Turbínové motory, pomocné energetické jednotky a klimatizační systémy spolehlivě slouží ve stovkách letadel a vrtulníků.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Spolehlivá a efektivní řešení pro energetiku

Díky 200 letům zkušeností v energetice garantujeme dodávky prvotřídní kvality – přesné odlitky lopatek turbín a dodávky turbín, návrh a realizace energetických celků.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Přesné odlitky

Jsme přední slévárnou v oblasti přesného lití a působíme jako vysoce spolehlivý dodavatel odlitků pro energetický, dopravní, letecký, sklářský a zdravotnický průmysl.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Kryogenika

Jsme významným dodavatelem kryogenních turboexpandérů, kompresorů, čerpadel a kryogenních pohonných jednotek pro přední světové výrobce kryogenních systémů.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Povrchové úpravy

Jsme galvanovna s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Mimo eloxování nabízíme černění, zinkování, cínování, niklování a ostatní povrchové úpravy ve vysoké kvalitě a s profesionálním přístupem ke každé zakázce.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Služby

Zajišťujeme široké spektrum výrobních operací. Máme k dispozici bohatý strojní park i moderní technologická zařízení. Díky sloučení specializovaných činností pod „jednu střechu“ dokážeme zákazníkům šetřit náklady i výrobní čas.
PBS.Slider.Btn.Scroll

Iránsko-ruské drony používají íránské motory

V nedávných článcích ukrajinských, českých a dalších zahraničních médií se objevila dezinformace, že íránský dron Shahed-238, používaný Ruskem k náletům na Ukrajinu, je poháněn proudovým motorem PBS.

Společnost PBS tato tvrzení spolehlivě vyvrátila.

PBS Velká Bíteš a údajný reexport pomocných energetických jednotek do Ruska

Kontext: 20. listopadu 2023 publikoval server The Kyiv Independent (TKI) zprávu s titulkem – Investigation: Czech parts make their way to Russian military helicopters despite sanctions – který informoval o údajném reexportu výrobků PBS Velká Bíteš do Ruské federace. Konkrétně se mělo jednat o pomocné energetické jednotky (APU) pro vrtulníky Mil řady Mi-8/17/171, které patří mezi světově nejrozšířenější víceúčelové vrtulníky. 

PBS není výhradním dodavatelem APU pro ruské vrtulníky Mil

V mediálních výstupech týkajících se problematiky údajného reexportu výrobků PBS Velká Bíteš (tzv. jednotek APU) do Ruské federace se objevila záměrně zcela nepravdivá informace o nenahraditelnosti jednotek z české firmy PBS Velká Bíteš pro vrtulníky Mil. Níže reagujeme fakty, které jednoznačně vyvracejí údajná zjištění.

Dopis zaslaný ukrajinské státní správě podpořený velvyslanectvím ČR

Velvyslanectví České republiky na Ukrajině zasílá pozdravy Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny a dovoluje si informovat o prohlášení české letecké společnosti „PBS Velká Bíteš“ v návaznosti na nedávné zprávy v masmédiích.

Vyjádření PBS k údajům společnosti Export Genius

Text The Kyiv Independent vycházel z údajů soukromé databáze společnosti Export Genius. K věrohodnosti informací z této databáze uvádíme následující fakta. 

Provozovatel databáze na přímý dotaz uvedl, že obsahuje neoficiální údaje a za jejich správnost nemá právní odpovědnost. Její majitelé (dvě fyzické osoby) uvedli, že se jedná o celní hlášení firem během celního řízení, ale nevysvětlili, jak je získávají a zda jsou data chráněna a mohou být manipulována nebo pozměněna. 

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.