Předali jsme Národní cenu kvality 2016

Dne 22.11.2016 se PBS Velká Bíteš, a.s. zúčastnila jako hlavní partner slavnostního večera předávání Národních cen kvality za rok 2016 ve Španělském sále Pražského hradu. Zástupce První brněnské strojírny Velká Bíteš, a. s. předal do rukou oceněných subjektů Národní cenu kvality za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. 
Slavnostního večera se kromě oceňovaných firem zúčastnili představitelé nejúspěšnějších firem celého veřejného a podnikatelského sektoru, včetně většiny nejvyšších ústavních činitelů i pana Miloše Zemana prezidenta České republiky. V loňskem roce se naše společnost přihlásila do soutěže o Národní cenu kvality v programu EFQM - Start plus a nakonec tuto cenu na základě hodnocení auditorů se Sdružení pro oceňování kvality získala. Naším cílem je v budoucnu dosáhnout na cenu nejvyšší tj. získání Národní ceny kvality programu EFQM Excellence.
Národní cena kvality České republiky je udělována nepřetržitě od roku 1995 a představuje nejpropracovanější a nejsofistikovanější systém externího hodnocení organizací (podnikatelského i veřejného sektoru). Jednotlivé programy (START, START PLUS, START EUROPE, CAF a EXCELENCE) vychází z Modelu excelence EFQM, který představuje TQM přístup (Total Quality Management), tedy celkové zlepšování organizací na základě sebehodnocení.