cz

Kluzák Arcus-J s motorem PBS TJ100 se stane součástí nového výzkumného projektu

Společnost Airbus UpNext představila nový výzkumný program s cílem prozkoumat a porovnat chemické složení kondenzačních stop vytvářených motory spalujícími vodík respektive kerosin.
Kluzák Arcus-J s motorem PBS TJ100 se stane součástí nového výzkumného projektu

Motor PBS TJ100 byl pro tento projekt vybrán společností Airbus na základě jeho vynikajících výškových vlastností a také na základě zkušeností, které získala společnost společnost Desert Aerospace LLC známého amerického zkušebního pilota a předváděcího pilota Boba Carltona při stavbě a provozu vysoce výkonných kluzáků poháněných motory PBS TJ100.

K jeho úspěchům v této oblasti však zásadním způsobem přispěly i zkušenosti, které PBS Velká Bíteš získala během dlouhodobého programu testování motoru PBS TJ100 na kluzáku Let L-13 Blaník.

Jeden z dvojice kluzáků Arcus-J připravených pro tento projekt bude v konfiguraci klasického vysokovýkonného větroně vybaveného zatahovatelným pomocným proudovým motorem PBS TJ100, který umožňuje kluzáku samovolně startovat a překonávat dlouhé tratě. Druhý kluzák Arcus-J bude upraven inženýry Airbusu, přičemž zadní pilotní sedadlo bude nahrazeno vodíkovým pohonem. Dvě nádrže na plynný vodík stlačený na tlak 700 barů budou dodávat palivo do proudového vodíkového spalovacího motoru.

Blue GondorBlue Gondor

Projekt Blue Condor podpoří tým projektu Perlan, který rovněž zajistí piloty výškových kluzáků. Půjde o tytéž piloty, kteří v roce 2018 vytvořili světový podzvukový výškový rekord - 76 124 stop - v přetlakovém kluzáku Airbus Perlan Mission II.

Aby byla zajištěna 100% porovnatelnost údajů při měření složení kondenzačních stop mezi vodíkovým a konvenčním motorem, budou zkušební lety prováděny paralelně za stejných meteorologických podmínek. Testovací lety jsou naplánovány na konec letošního roku a budou prováděny v Severní Dakotě ve spolupráci s Univerzitou Severní Dakoty.