PBS v čele konsorcia českých firem, které podepsalo smlouvu s Lockheed Martin

21.5.2024 jsme podepsali s našimi partnery ONE3D a HiLASE klíčovou smlouvu s americkou společností Lockheed Martin. Předmětem této strategické spolupráce je vývoj a kvalifikace alternativního výrobního procesu pro klíčovou komponentu nejmodernějšího letounu F-35.
PBS v čele konsorcia českých firem, které podepsalo smlouvu s Lockheed Martin

"Do roku 2029 usilujeme o dosažení nezbytné kvalifikace pro tento prestižní projekt a o integraci do dodavatelského řetězce Lockheed Martin," zdůrazňuje Milan Macholán, generální ředitel a předseda představenstva PBS Velká Bíteš. "Spolupráce s takovým lídrem v leteckém a obranném průmyslu představuje pro naši společnost a celé konsorcium obrovský úspěch a významný krok vpřed. Nejenže posílí povědomí o našich společnostech, ale také nám otevře dveře k účasti na jednom z nejvýznamnějších leteckých projektů v celosvětovém měřítku."

Projekt bude těžit z nejmodernějších technologií, které PBS a její partneři nabízí, včetně aditivní výroby, laserového zušlechťování povrchů a pokročilého tepelného zpracování ve vakuové peci. Tyto technologie umožní vyrobit komponentu s požadovanou kvalitou a přesností.

Spolupráce s Lockheed Martin představuje pro PBS jedinečnou příležitost prokázat své technologické know-how a posílit pozici České republiky na globálním trhu v leteckém průmyslu.


Tisková zpráva