Kontaktujte nás
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Obchodní oddělení | motory

Proudový motor PBS TJ200

 
Proudový motor PBS TJ200 je určen pro bezpilotní prostředky (UAV & UCAV) a obranné aplikace. S tahem 2 280 N bude tento motor nejsilnějším motorem z řady PBS TJ.

PBS TJ200 je navržen jako pohonná jednotka pro moderní UAV a UCAV prostředky a obranné aplikace. Jedná se o motor, který se vyznačuje malými rozměry a malým čelním průměrem. Motor je dále vybaven startér-generátorem BLDC, elektrickým dávkovacím palivovým čerpadlem a elektronickým řídicím systémem typu FADEC. K mazání motoru slouží samotné palivo.

Zařízení bude nejvýkonnějším motorem v našem PBS TJ portfoliu. Jeho předností jsou kompaktní rozměry, vynikající poměr tahu k hmotnosti a nízká spotřeba paliva v dané kategorii.

Motor je možné vybavit pyrotechnickým zapalováním, které rozšiřuje letovou obálku o možnost startování za letu až do rychlostí 0,8 M. Tato modifikace rozšiřuje použití motoru pro systémy obrany odpalované ve velkých výškách.

Vývojový program nového motoru je v plném proudu a aktuálně se nacházíme ve fázi testování. Očekáváme, že finální verze motoru bude k dispozici již v roce 2024.

Parametry motoru

 
Základní technické parametry Metrické jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 2 280 N 512,54 Ibf
Hmotnost 28 kg 61,73 lb
Vnější průměr 246 mm 9,68 in
Délka 730 mm 27,74 in
Max. operační výška 10 000 m 32,808 ft
Max. rychlost 0,95 M 0,95 M
Elektrický výkon 4,0 kW 4,0 kW

Klíčové parametry

Pyrotechnické zapalování

Pyrotechnické zapalování

Motor lze nastartovat během několika sekund


Vojenské aplikace

Motor PBS TJ200 byl navržen s využitím nejmodernějších technologií a materiálů, aby poskytoval vysoký výkon i v nejnáročnějších provozních podmínkách.

Jednou z jeho klíčových vlastností je všestrannost a kompatibilita. Motor PBS TJ200 jsme navrhli tak, aby jej bylo možné snadno zastavět do široké škály obranných aplikací a bezpilotních prostředků.

Motor je ideální pro použití ve cvičných terčích. Jeho konstrukce a materiály umožňují jeho opětovné použití i po přistání ve slané vodě.
Díky všem těmto parametrům nabízí motor PBS TJ200 bezprecedentní kompatibilitu napříč aplikacemi. Jeho použití zaručuje maximální efektivitu provozu a zároveň také snižuje nároky na logistiku.

Proudový motor PBS TJ200 je určen pro bezpilotní prostředky (UAV & UCAV) a obranné aplikace. S tahem 2 280 N se tento motor stane nejsilnějším motorem z řady PBS TJ.
PBS TJ200 Application 01
Application PBS TJ200 defence
PBS TJ200 Application 03