cz

 

PŘIVEZLI JSME KOUSEK INDIE 


Spirituální INDIE

LÁKÁ VÁS INDICKÁ KUCHYNĚ?


Víte, že...
V indickém městě Amritsar, nejposvátnějším místě Sikhů, se ve zlatém chrámu nachází největší komunitní kuchyně na světě. Denně zdarma nasytí přes 100 000 poutníků.


Myšlenkou je, že lidé všech náboženství, ras, pohlaví, věku a společenského postavení mohou sedět a jíst společně jako rovnocenní.


A co takhle si přípravu indického jídla vyzkoušet! Koření již máte.
Vybrali jsme pro vás dva zajímavé recepty:


Vůně a chutě INDIE

Vegeteriánská garam masala se sýrem halloumi a cizrnou

Co nakoupit na 4 porce
 
1 sáček Garam Masala koření
200 g sýr Halloumi
250 g cizrna
200 g Špenát
2 dl smetana ke šlehání
1 dl vody
Naan indický chléb
rýže
Mango Chutney omáčka
 
Příprava:
Nakrájejte na plátky sýr halloumi a osmažte do zlatova.
Odložte sýr stranou. Do pánve přidejte slitou cizrnu, koření garam masala, vodu, smetanu a listový špenát.
Vařte 5-10 minut. Podávejte směs s opečeným sýrem halloumi, rýží, naan chlebem a trochou mangového chutney.
 
Vegetarian

Kure

Kuřecí tikka masala

Co nakoupit na 4 porce
 
1-2 cibule
400-500 gramů kuřecích prsních řízků
česnek, zázvor
krájená rajčata nebo plechovka krájených rajčat
několik polévkových lžic až kelímek bílého jogurtu a zakysané smetany
kurkuma, garam masala – 1 čajová lžička, koriandr, skořice – půl čajové lžičky, chilli – na špičku nože
 
Příprava:
Kuřecí kousky naložíme přes noc do oleje s rozdrceným česnekem a strouhaným zázvorem.
Začneme smažit nakrájenou cibuli a po chvíli přidáme kuřecí kousky. Ke konci smažení přisypeme garam masalu, kurkumu, koriandr, skořici a trochu chilli.
Vylijeme do směsi plechovku krájených rajčat. (Pokud jsme si nakrájeli čerstvá rajčata, hodíme je do pánve poté co jsme začali smažit cibuli a předtím, než jsme začali smažit maso). Přidáme jogurt a zakysanou smetanu a chvilku počkáme, až se vše ohřeje.
Servírujeme s basmati rýží, nebo plackami chapati.
 

VÍTE, ŽE ...

PBS V INDII JIŽ 50 LET

Společnost PBSI byla založena zejména pro maximální využití stávajícího potenciálu Indie. Málokdo ví, že ZNAČKA PBS bylo oficiálně poprvé v Indii registrována před více jak 50 lety. PBS INDIA 

KOLEGOVÉ PETR MOTÝL A RAVI HAZARIKA

PBS INDIA je prozatím velmi malá společnost řízená panem Petrem Motýlem. Obchodním manažerem v Indii je pan RAVI HAZARIKA.

PBS INDIA


PBS INDIA


SYMBOL MAKE IN INDIA

V Indii je jedním z klíčů k úspěchu dokázat se alespoň částečně přizpůsobit vládní strategii „MAKE IN INDIA“, což znamená také spolupracovat s místními firmami, nebo mít zde firmu. Tento trend je nyní velmi aktuální i v mnoha dalších velkých zemích. Symbolem této aktivity je silueta lva. Lev je jedno z posvátných zvířat, neboť na něm kdysi jezdili například někteří bohové.

LEV SE ŘEKNE V HINDU: „SINGH“

MAKE IN INDIA


 

PBS INDIA PODPOŘILA INDII V TĚŽKÝCH DNECH

V době nejtěžšího náporu nemoci COVID-19 
v roce 2021 pomohla PBS INDIA díky osobní angažovanosti zajistit dodávku 70 ks plicních ventilátorů pro stát Karnataka.

PBS INDIA zajistila logistiku a dopravu zdarma díky výborným vztahům s Českým červeným křížem, ventilátory uhradily další spřátelené české firmy (Likos, CZ Trade).
 

PBS INDIA

PBS INDIA ZAJISTILA 
SPOLUPRÁCI SE SPOLEČNOSTÍ DEEP ENGINEERING INDUSTRIES

Cílem společnosti PBS INDIA je zlepšit bojovou připravenost a životnost vrtulníků MIL MI-8/17 provozovaných indickým letectvem dodávkou kvalitních PEJ z PBS VB, které se ukazuje jako spolehlivější v náročných povětrnostních podmínkách a poskytuje mnohem lepší provozní prostředí, což je zásadní, ať už jste na cvičné misi, nebo reagujete na skutečnou hrozbu. 

PBS INDIA zajistila pro realizaci toho cíle spolupráci indické společnosti Deep Engineering, která se stala Servisním partnerem PBS VB.
DEEP_Engeneering_Industry
 

TŘÍLETÝ KONTRAKT PRO GENERÁLNÍ OPRAVY APU UZAVŘEN!

Díky usilovné práci PBS INDIA a získání klíčového partnera v podobě indické společnosti Deep Engineering se podařilo uzavřít tříletý kontrakt pro provádění generálních oprav PEJ SAFIR MI pro vrtulníky MIL MI-8/17 Indických vojenských leteckých sil (Indian Air Force). 

PBS INDIA 

PBS INDIA V ODBORNÉM TISKU


Média

VÝROBKY SLÉVÁRNY PŘESNÉHO LITÍ Z PBS VB NA INDICKÉM TRHU!

PBS INDIA úzce spolupracuje s panem DIPAK SINGHem jenž v Indii prodává slévárenské výrobky PBS samostatně. PBS INDIA tuto činnost společnosti pana Singha v Indii propaguje na veletrzích a podporuje zprostředkováváním kontaktů v oblasti slévárenství.
 

MOTORY Z PBS VB PRO INDICKÉ UCAV

Náročná jednání zástupců PBS INDIA s jedním z klíčových indických zákazníků vyústila v dodávku motorů PBS TJ150 pro výrobce indické UCAV aplikace.

PBS INDIA
 

PBS INDIA MÍŘÍ NA INDICKÝ TRH S KRYOGENIKOU

Hlavní podporované produkty PBS směřující do Indie jsou PEJ a ECS, PBS INDIA však také úspěšně nabízí na indickém trhu motory a v neposlední řadě také služby. V poslední době se však PBS INDIA snaží uplatnit na indickém trhu rovněž kryogenické výrobky z PBS VB. 
 

EXPOZICE PBS INDIA
V POZORNOSTI ŠPIČEK VELENÍ INDICKÝCH VOJENSKÝCH SLOŽEK

Expozice PBS INDIA na klíčových vojenských a leteckých veletrzích v Indii navštívili v uplynulém období zástupci špiček indických vojenských složek včetně velitelů letectva, armády, námořnictva, a náčelníka generálního štábu.

PBS INDIA


VYBRANÍ INDIČTÍ 
ZÁKAZNÍCI A PARTNEŘI

INDIAN AIR FORCE, KADET, LARSEN TOUBRO, JSR DYNAMICS, DEEP ENGINEERING, MICRONEL, BHARAT ELECTRONIC LIMITED, HINDUSTAN AERONAUTIC LIMITED, DRDO – RCI, KINETIX, SKYTEX, UNIQUE AVIATION.

PBS INDIA


DĚKUJEME ZA POZORNOST