Letecké motory PBS

Turbínové motory PBS jsou speciálně navržené pro použití v pilotovaných i bezpilotních leteckých prostředcích  (UAV), microjetech, malých letounech a vrtulnících.

PBS.TopImage.Btn.Scroll

Uplatnění naší produkce

Cvičné terče, UAV

Široká škála proudových motorů PBS s tahem 400 až 1 500 N je optimalizována pro použití v cvičných terčích. Cvičné terče s motory PBS jsou užívány pozemními i námořními jednotkami v Evropě, Asii i na Středním východě.
Pro UAV systémy byl optimalizován především proudový motor PBS TJ100. Jeho spolehlivost prokázaná ve více než 1 000 úspěšných aplikacích řadí tento proudový motor mezi špičkové produkty v kategorii s tahem do 1 300 N.

Malé pilotované letouny

Proudové motory PBS se také používají v pilotovaných aplikacích, jako jsou microjety. Americký letoun  SubSonex je jednou z našich nejúspěšnějších pilotovaných aplikací.
Přes 1 000 experimentálních letounů a kluzáků po celém světě je poháněno proudovým motorem PBS TJ100.

Malé osobní letouny

Turbovrtulový motor PBS TP100 nachází uplatnění v pilotovaných aplikacích v kategorii experimental. Stabilní výkon ve vysokých nadmořských výškách a v extrémních klimatických podmínkách je ideální také pro použití v bezpilotních aplikacích s vrtulovým pohonem.

Malé vrtulníky s hmotností do 1 000 kg

Turbohřídelový motor PBS TS100 nachází uplatnění zejména v ultralehkých vrtulnících. Nízká hmotnost, minimální vibrace, tichý chod a stabilní výkon ve vysokých nadmořských výškách a v extrémních klimatických podmínkách jsou ideální pro zástavby v (ne)pilotovaných aplikacích jako náhrada za pístovémotory zejména v náročných klimatických podmínkách.

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.