cz
Kontaktujte nás
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Vedoucí obchodního oddělení
Proudový motor PBS TJ100

Proudový motor PBS TJ100

Proudový motor PBS TJ100 byl vyvinut pro bezpilotní letecké prostředky, cvičné terče, lehká sportovní letadla a větroně s přídavným motorem.
  • Kompaktní design    
  • Vynikající poměr hmotnosti a tahu, nízká spotřeba v dané výkonnostní kategorii    
  • Integrovaný startér-generátor umožňuje spolehlivé startování, napájení palubní sítě a chlazení motoru po uzemnění   
  • Variabilita dle přání zákazníka (uzpůsobení závěsů, délky výstupní trysky, možnost přistání na vodě)

Pro zobrazení 3D vizualizace vyplňte formulář

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů

PBS.TopImage.Btn.Scroll

PBS TJ100 je nejúspěšnější proudový motor z dílny PBS. Motor je dodáván do více než 40 zemí a dosáhl celosvětového úspěchu. V současné době se používá ve více než 1 000 aplikacích po celém světě. Proudový motor je vyhledáván pro svůj kompaktní design a vynikající poměr hmotnosti a tahu, stejně jako svou schopnost restartu na zemi i za letu, jedna z modifikací umožňuje opětovné použití pro přistání ve slané vodě.

Podle standardů PBS je motor PBS TJ100 neustále inovován a dokonce inspiroval vývoj nových motorů, jako je PBS TJ150. Při výrobě a měření všech leteckých motorů jsou využívány 3D technologie. 

Přednostmi motoru jsou kompaktní design, nízká hmotnost s tahem až 1 250 N a nízká spotřeba paliva v dané výkonnostní kategorii. Výkon generátoru je 750 W. Jedna z verzí motoru PBS TJ100 umožňuje přistání na vodě. Motor PBS TJ100 je jednohřídelový proudový motor složený z radiálního kompresoru, radiálního a axiálního difuzoru, prstencové spalovací komory, axiální turbíny a pevné výstupní trysky. 

Standardní příslušenství: řídicí systém (FADEC), zapalování, propojovací kabel  
 
Volitelné příslušenství: elektromagnetický ventil paliva, filtr paliva, ovládací plynová páka, signalizační panel, dopravní čerpadlo paliva,  redukční ventil, interface CAN, uživatelský software, kryt vstupu a výfuku


Kompletní produktové portfolio proudových motorů naleznete zde.

Parametry motoru

Základní technické parametry SI jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 1 250 N 281 Ibf
Hmotnost 19,5 kg 42,99 lb
Vnější průměr 272 mm 10,71 in
Délka 625 mm 24,61 in

 

Proč s námi?

Zkušenosti z více než 1000 realizovaných zástaveb

Zkušenosti z více než 1000 realizovaných zástaveb

Naši zkušení technici navrhli a dodali stovky proudových motorů PBS TJ100 do pilotovaných experimentálních letounů i bezpilotních leteckých prostředků po celém světě, motory zakoupilo přes 20 zákazníků ve více než 40 zemích, od vojenských až po civilní organizace. Výhodou PBS TJ100 je jeho kompaktní design, nízká hmotnost s tahem až 1250 N a nízká spotřeba paliva v dané výkonnostní kategorii. Výkon generátoru je 750 W; s přídavným měničem až 2 300 W.
Možnost modifikace dle specifikace zákazníka

Možnost modifikace dle specifikace zákazníka

V PBS je spokojenost zákazníků naší prioritou. Proto nabízíme proudový motor PBSTJ100 ve více než 40 variantách, z nichž každá byla navržena a vyrobena dle specifických potřeb zákazníků.

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.