cz
Kontaktujte nás
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Vedoucí obchodního oddělení

Proudový motor PBS TJ150

Proudový motor PBS TJ150 byl vyvinut pro bezpilotní letecké prostředky (UAV).
 
  • Kompaktní design    
  • Vynikající poměr hmotnosti a tahu
  • Integrovaný startér-generátor umožňuje spolehlivé startování a napájení palubní sítě
  • Možnost výběru varianty motoru s pyrotechnickým zapalováním
  • Variabilita dle přání zákazníka (uzpůsobení závěsů, délky výstupní trysky, možnost přistání na vodě)
  • Možnost startu roztočením turbíny proudícím vzduchem pod 7 sekund

PBS TJ150 s maximálním tahem 1 500 N je nejvýkonnějším proudovým motorem vyráběným společností PBS. Původně byl založen na inovacích stávajícího motoru PBS TJ100 (nejznámějšího a nejpopulárnějšího proudového motoru PBS) při zachování stejného vnějšího průměru a hmotnosti motoru, ale s mírně kompaktnější konstrukcí a o 20 % vyšším výkonem.

Přednostmi motoru jsou kompaktní design, nízká hmotnost s tahem až 1 500 N a nízká spotřeba paliva v dané výkonnostní kategorii. Výkon generátoru je 600 W. Jedna z verzí motoru PBS TJ150 umožňuje přistání na vodě. Motor PBS TJ150 je jednohřídelový proudový motor složený z radiálního kompresoru, radiálního a axiálního difuzoru, prstencové spalovací komory, axiální turbíny a pevné výstupní trysky. 

Standardní příslušenství: řídicí systém (FADEC), zapalování, propojovací kabel    

Volitelné příslušenství: elektromagnetický ventil paliva, filtr paliva, ovládací plynová páka, signalizační panel, dopravní čerpadlo paliva,  redukční ventil, interface CAN, uživatelský software, kryt vstupu a výfuku, pyrotechnické zapalování

PBS využívá své více než 50leté zkušenosti v oblasti obchodu a zákaznického servisu k výzkumu, designu a vývoji produktů dle potřeb a přání zákazníků. To platí i pro proudový motor PBS TJ150, který lze využívat v široké škále letounů, dronů, cvičných terčů, bezpilotních leteckých prostředků a jiných bezpilotních systémů. Jeho vlastnosti lze upravit dle požadavků zákazníků.

Verze motoru s pyrotechnickým zapalováním rozšiřuje startovací obálku za letu až na 0,8 M, což nabízí využití v systémech vzdušné obrany ve velkých výškách.


Parametry motoru PBS TJ150

Základní technické parametry SI jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 1 500 N 337 Ibf
Hmotnost 17,10 kg 37.70 lb
Vnější průměr 272 mm 10.71 in
Délka 636 mm 25.04 in

Proč s námi?

Certifikovaný výrobce proudových motorů

Certifikovaný výrobce proudových motorů

PBS se pyšní řadou certifikátů systémů managementu kvality,  procesů a produktů. Patří mezi ně české, evropské a mezinárodní certifikace umožňující společnosti PBS dodávat malé proudové motory, jako je PBS TJ150, po celém světě.
Vyvinuto na základě rozsáhlých zkušeností

Vyvinuto na základě rozsáhlých zkušeností

Motor PBS TJ150 vychází konstrukčně z technického řešení motoru PBS TJ100, který z dlouhodobého hlediska vykazuje vysokou míru spolehlivosti a řadí se mezi lídry v dané výkonnostní kategorii.

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.