Kontaktujte nás
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Obchodní oddělení | motory

Proudový motor PBS TJ80-90

PBS TJ80-90 je malý proudový motor navržený pro bezpilotní letecké prostředky. Výhodou je nízká hmotnost 12,5 kg včetně příslušenství a tah 900 N.
 
  • Kompaktní design
  • Vynikající poměr hmotnosti a tahu, nízká spotřeba energie v dané výkonnostní kategorii
  • Mazání palivem s příměsí oleje, bezúdržbový provoz
  • Elektrické startování
  • Zabudovaný BLDC startér-generátor včetně řídící jednotky (ECU) a invertoru
PBS pracuje s nejpokročilejšími technologiemi v letectví, což usnadňuje konstrukci a vývoj jednohřídelových motorů světové třídy, které patří mezi nejznámější a nejdůvěryhodnější v oboru. PBS TJ80, uvedený na trh v roce 2018, je vynikajícím příkladem kvality a přesnosti, na které si PBS zakládá u všech svých produktů. Při výrobě a měření tohoto malého proudového motoru jsou využívány 3D technologie.

PBS TJ80-90 je jednohřídelový turbínový proudový motor s jednostupňovým radiálním kompresorem, radiálním a axiálním difuzorem, prstencovou spalovací komorou, jednostupňovou axiální turbínou a výstupní tryskou. Výkon generátoru je 650 W.


Parametry motoru PBS TJ80-90

Základní technické parametry SI jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 900 N 202 Ibf
Hmotnost 12,5 kg 27,24 Ib
Vnější průměr 235 mm 9,25 in
Délka 514 mm 20,24 in

Proč s námi?

Vynikající poměr hmotnost/tah

Vynikající poměr hmotnost/tah

Poměr hmotnosti a tahu jakéhokoli letounu je nesmírně důležitým parametrem pro stanovení jak výkonu proudového motoru, tak manévrovatelnosti letadla. PBS TJ80 má vynikající poměr hmotnosti a tahu díky svému kompaktnímu designu a nízké hmotnosti pouhých 12 kg včetně příslušenství a tahu 900 N. Tato vlastnost je jednou z největších výhod tohoto malého proudového motoru.
Vynikající schopnosti motoru při startu a funkčnost při vysokých rychlostech

Vynikající schopnosti motoru při startu a funkčnost při vysokých rychlostech

PBS TJ80 také nabízí vynikající schopnosti motoru, jako je bezúdržbový provoz a možnost startu v libovolné poloze. Motor dále umožňuje restart na zemi i za letu. Krátká startovací sekvence pod 23 s je obrovským přínosem pro tuto třídu proudových motorů.

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.