SAFÍR 5K/G MI

PBS.TopImage.Btn.Scroll

Safír 5K/G MI

SAFÍR 5K/G MI je nejúspěšnějším produktem PBS na trhu. Dodává střídavé napětí do palubní sítě letadla a současně elektrickou energii a stlačený vzduch za účelem startu hlavního motoru.

SAFÍR 5K/G MI má v PBS dlouhou a hrdou historii. Vývoj pomocných energetických jednotek SAFÍR začal před více než 50 lety. Tento konkrétní model (SAFÍR 5K/G MI) se začal vyrábět před 20 lety a rychle se stal jedním z nejoblíbenějších produktů  PBS. V roce 2019 opustila výrobní linky 1 000. jednotka a my pokračujeme ve výrobě dalších.

Úspěch této APU spočívá v tom, že se vždy snažíme investovat do dlouhodobého vývoje našich produktů a zajišťovat nejmodernější dostupnou technologii. To se u SAFÍR 5K/G MI promítlo do výjimečných parametrů jako jsou nepřetržitý provoz po dobu 6 hodin, maximální provozní výška 6 000 m a spotřeba paliva 63,55 kg, což z něj činí jednu z nejkonkurenceschopnějších jednotek na trhu.

Stlačený vzduch může být využit pro klimatizační systém. Pomocná energetická jednotka obsahuje veškeré příslušenství nezbytné pro bezpečný provoz a okamžitou i dlouhodobou diagnostiku jednotky. Naši zkušení technici neustále monitorují teplotu výfukových plynů, otáčky a další ukazatele. Stav paliva, oleje a olejového filtru je signalizován. Všechna data jsou zaznamenána kontrolní řídicí jednotkou vybavenou komunikačním rozhraním RS 422.

Pomocná energetická jednotka SAFÍR byla certifikována pro civilní letectví agenturou AR MAK dle AP-VD a agenturou CCA CZ dle TSO-C77b (uznávaná agenturou EASA).

Technické parametry

Základní technické parametry Metrické jednotky Imperiální jednotky
Nominální výkon   20 kVA 20 kVA
Dodávka elektrické energie 3x 115V / 200V / 400 Hz 3x 115V / 200V / 400 Hz
Max. odběr stlačeného vzduchu 24 kg/min 52,9 lb/min
Hmotnost 72 kg 158.7 lb
Výška x šířka 491 x 520 mm 19.3 x 20.3 in
Délka 788 mm 31 in
Max. výška 6 000 m 19,000 ft

Klíčové parametry

  • Souběžná dodávka elektrického proudu a stlačeného vzduchu
  • Nepřetržitý provoz 6 hodin
  • Vysoká spolehlivost 
  • Čistota vzduchu přiváděného do klimatizace
  • Dlouhá životnost
  • Snadná údržba
  • Ekologická drenáž paliva
  • Optimalizovaná signalizace stavu provozních kapalin 
  • Start a provoz do 6 000 m

Proč s námi?

Více než 50 let zkušeností

Více než 50 let zkušeností

Více než 50 let zkušeností s vývojem, výrobou, testování a podporou při zástavbě APU.
Bezproblémový provoz i v extrémních klimatických podmínkách

Bezproblémový provoz i v extrémních klimatických podmínkách

Tato pomocná energetická jednotka startuje a je provozována ve výšce až do  6 000 m a dokáže být v provozu nepřetržitě  až 6 hodin i v extrémních klimatických podmínkách.

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.