Prestižní evropský časopis z oblasti defence o našich motorech

Problematika UAV v oblasti obrany je dnes velmi aktuální a je jí věnován i odpovídající prostor na stránkách odborných periodik.
Prestižní evropský časopis z oblasti defence o našich motorech
Naše turbínové motory řady PBS TJ80 a zejména model PBS TJ80-120 s vynikajícím poměrem tahu ku hmotnosti a malými zástavbovými rozměry jsou dnes na trhu motorů pro bezpilotní letadla zajímavým a žádaným zbožím.

Přední evropský časopis věnující se tématice Defence, European Security & Defence přinesl ve svém čísle 7/2022, které bylo z velké části věnováno tématu bezpilotních letounů a střel, článek o těchto našich motorech.

Motory řady PBS TJ80 nabízíme v různých modifikacích, které se liší svými technickými specifikacemi reagujícími na požadavky zákazníků. Nabízené varianty umožňují až 2250 W el. výkonu dodávaného do
palubních systémů UAV, letovou obálku rozšířenou na více než 32 000 letové výšky a maximální startovní výšku téměř 20 000 stop. Další nabízené varianty motorů umožňují například opakované použití po přistání do slané vody, velmi krátké startovací sekvence a opětovné spuštění za letu.


ESD