Tradiční české značky dobývají svět

Dne 2. 10. 2018 proběhla konference s názvem „Tradiční české značky dobývají svět“. Tato akce  byla součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se v tomto roce, kdy slavíme 100 let výročí českého průmyslu, věnoval tradici československého strojírenství.
Tradiční české značky dobývají svět
Na události probíhaly diskuze na vybraná témata a byly zde prezentovány známé české firmy, které mají dobré jméno nejen na českém, ale i na zahraničním trhu. Na programu konference se podíleli zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva zahraničí, strojírenských firem a pojišťovací společnosti.
Vystoupil zde také generální ředitel PBS Velká Bíteš Ing. Milan Macholán, který ve své přednášce vyzdvihoval české strojírenské firmy, které spolu vzájemně spolupracují. Také kladl důraz na spolupráci českých firem s vysokými školami a výchovu budoucích strojních inženýrů.

Dále představil více než 200letou historii a současnost společnosti PBS Velká Bíteš a její produkty – především proudové letecké motory, které patří ve své kategorii ke špičce na světových trzích. V samotném závěru svého proslovu zmínil také velmi rychle se rozvíjející oblast dronů / bezpilotních leteckých prostředků (UAV), na kterou se snaží PBS v současné době zaměřit.
DSC_6335.JPG
Dále představil historii i současnost společnosti PBS Velká Bíteš , i její produkty – proudové letecké motory, které patří ve své kategorii ke špičce na světových trzích, díky excelentnímu průměru tahu a váhy resp. Vnějšího poměru motoru. V samotném závěru svého proslovu zmínil také velmi rychle se rozvíjející oblast dronů, na kterou se chce PBS do budoucna zaměřit.

Na celý záznam z konference se můžete podívat zde