Druhy povrchových úprav

PBS.TopImage.Btn.Scroll
 

Eloxování hliníku

Odolnost, tvrdost a otěruvzdornost materiálu
Eloxování (anodická oxidace) je povrchová úprava na hliníku, která se vyznačuje výbornou korozní odolností a podle typu eloxování i důležitými funkčními vlastnostmi (tvrdost, otěruvzdornost).
Plně automatizovaná linka s možností záznamu o celém procesu zabezpečuje vysokou kvalitu eloxovaných dílců i při sériové výrobě. Tvrdé eloxování v kyselině sírové - eloxování hliníku a jeho slitin s tloušťkou vrstvy 5 ÷ 100 µm. Možnost zvolit moření E0 nebo E6 (saténové moření, které zaručuje výsledný matný vzhled), dobarvení v černé barvě a utěsnění. 

Přírodní eloxování v kyselině sírové (dekorativní)  - eloxování hliníku a jeho slitin bezbarvé nebo s dobarvením v černé barvě o tloušťce vrstvy 10–25 µm s následným utěsněním eloxované vrstvy v demineralizované vodě se speciální utěsňovací přísadou.

Eloxování hliníku a jeho slitin v kyselině chromové (chromelox) s následným utěsněním v demineralizované vodě nebo v roztoku dichromanu draselného. Vrstva min. 3 µm.

Vlastnosti a barevné provedení
Zvolený typ anodické oxidace určuje vzhled a vlastnosti povrchové vrstvy (a tím i účel jejího použití). Tvrdým eloxováním vzniká tvrdá, nevodivá vrstva s vysokou odolností proti mechanickému poškození.  Typ použité slitiny a tloušťka vrstvy jsou důležité aspekty, které určují výslednou barvu (odstíny hnědé, olivově zelené, tmavě šedé...). Přírodním eloxováním v kyselině sírové vznikají transparentní, nevodivé vrstvy, vhodné pro dekorativní použití. Vrstvy vzniklé tvrdým i přírodním eloxováním jsme schopni dobarvit v černé barvě. Eloxování v kyselině chromové nachází využití zejména v leteckém a vojenském průmyslu, díky vysoké korozní odolnosti nanesené vrstvy. Vzniklé vrstvy jsou světle šedé a jsou vhodné jako podklady pro následné lakování. Zákazníkům nabízíme eloxování široké škály hliníkových slitin v různých vrstvách.


 
Povrchová úprava Max. rozměr dílců (mm)
Tvrdé eloxování 1850 x 850 x 550
Tvrdé černé eloxování 1850 x 850 x 550
Přírodní eloxování 1850 x 850 x 550
Přírodní černé eloxování 1850 x 850 x 550
Eloxování v kyselině chromové 1850 x 850 x 550


Zinkování

Korozní ochrana materiálu
Při galvanickém zinkování vzniká na povrchu dílce zinková vrstva, která se vyznačuje výbornou korozní ochranou. Zinková vrstva je pro zvýšení korozní odolnosti pasivována modrou nebo žlutou pasivací (obě bez Cr6+).
Zinkování v alkalické bezkyanidové lázni s následnou modrou nebo žlutou pasivací.


Niklování

Vysoký lesk a tvrdost
Galvanické niklování vytváří na dílech vrstvu s charakteristickým vysokým leskem a velkou tvrdostí. Tyto niklové vrstvy jsou proto využívány jako dekorativní povrchová vrstva, nebo jako funkční povrchová úprava s vysokými nároky na korozní odolnost a mechanické opotřebení.
Lesklé niklování na závěsech.


Cínování

Odolnost proti korozi vodou a hygienická nezávadnost
Lesklým cínováním dochází k vyloučení vysoce lesklé vrstvy cínu na dílech ze železa, mědi a slitinách mědi (bronz, mosaz). Vrstva cínu dodává základnímu materiálu dobrou korozní odolnost, zlepšuje pájitelnost a elektrickou vodivost pokovených dílů. Nanesená vrstva cínu je hygienicky nezávadná, čehož se využívá v potravinářském průmyslu.
Lesklé cínování na závěsech.


Černění

Dekorační povrchová úprava
Černé oxidační vrstvy vytvořené na oceli se používají zejména jako dekorační povrchová úprava – např. na loveckých zbraních, na optických součástkách apod. Tloušťka vzniklé vrstvy je pouze 0,5 ÷ 0,8 µm, z toho vyplývá pouze minimální ochranný vliv i v normální atmosféře. Proto je nutné impregnovat vzniklou vrstvu vhodným konzervačním prostředkem.
Černění na závěsech. Plně automatizovaná linka s možností záznamu o celém procesu zabezpečuje vysokou kvalitu dílců i při sériové výrobě.

 
Povrchová úprava Max. rozměr dílců (mm)
Galvanické niklování 1200 x 750 x 350
Galvanické cínování 1200 x 750 x 350
Zinkování s modrým a žlutým chromátem 1200 x 750 x 350
Černění 1200 x 650 x 350

 

Proč s námi?

Nepřetržitý provoz, vysoká kapacita a časová efektivita

Nepřetržitý provoz, vysoká kapacita a časová efektivita

Kvalifikovaný a odpovědný personál naší galvanovny přispívá k vysoce efektivnímu procesu našich galvanických povrchových úprav hliníku, oceli, nerezi a mědi.
Proces pečlivého sledování průběhu zakázky

Proces pečlivého sledování průběhu zakázky

Díky pravidelné a průběžné kontrole zakázky se naše povrchové úpravy vyznačují precizním zpracováním  a vysokou kvalitou.