Kontaktujte nás
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Obchodní oddělení | motory

Proudový motor PBS TJ100P

Všestranný proudový motor PBS TJ100 má verzi bez samostatného olejového systému s označením PBS TJ100P. Motor má nižší hmotnost a je vhodný k použití ve cvičných terčích a různých bezpilotních létajících prostředcích, které vyžadují vysokorychlostní výkon.

 
  • Integrovaný startovací generátor
  • Krátká startovací sekvence
  • Možnost startu za letu pod 7 s
  • Opětovné použití po přistání do slané vody 
 
Společnost PBS díky vlastnímu vývoji, výrobě, testování a certifikaci malých proudových motorů nadále potvrzuje roli lídra v leteckém inženýrství. Během posledních několika desetiletí společnost vyvinula a vylepšila konstrukční a výrobní procesy pro výrobu prvotřídních leteckých motorů.

PBS TJ100P je výjimečný proudový motor vyrobený společností PBS. Jedná se o rozšíření řady PBS TJ100, která je jedním z dosud nejúspěšnějších leteckých produktů PBS s více než 1000 vyrobenými pouze v roce 2019. V návaznosti na úspěch původní verze obsahuje PBS TJ100P mnoho původních funkcí a komponent, přičemž vylepšuje několik funkcí pro další výhody pro zákazníky.

Mnohokrát uznávané funkce, jako je vynikající poměr tahu k hmotnosti při 1250 N a možnost restartu po zemi i za letu, zůstávají stejné. Stejně tak zůstává stejná maximální nadmořská výška 10 000 m a maximální rychlost 0,8 M pro provozní obálku a maximální nadmořská výška 6 000 m a maximální rychlost 0,5 M pro startovací letovou obálku motoru.

 

Parametry motoru

Technické parametry motoru Metrické jednotky Imperiální jednotky
Maximální tah 1 250 N 281 lbf
Spotřeba paliva 0,126 kg/N/H 1,236 lb/lbf/hr
Vnější průměr 272 mm 10.71 in
Délka 636 mm 25.04 in
Váha 17,6 kg 38,80 lb
Maximální nadmořská výška  6 000 m 19,685 ft


Klíčové parametry

Odolnost vůči slané vodě

Odolnost vůči slané vodě

Motor umožňuje opětovné použití po přistání ve slané vodě
Pyrotechnické zapalování - ve vývoji

Pyrotechnické zapalování - ve vývoji

Motor lze nastartovat během několika sekund

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.