Kontaktujte nás
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Vilém Juráň
Obchodní oddělení | motory

PBS TJ200

UAV a UCAV systémy a obranné aplikace

PBS.TopImage.Btn.Scroll

  

Proudový motor PBS TJ200

Proudový motor PBS TJ200 je určen pro bezpilotní prostředky (UAV & UCAV) a obranné aplikace. S tahem 2 280 N bude tento motor nejsilnějším motorem z řady PBS TJ.

PBS TJ200 je navržen jako pohonná jednotka pro moderní UAV a UCAV prostředky a obranné aplikace. Jedná se o motor, který se vyznačuje malými rozměry a malým čelním průměrem. Motor je dále vybaven startér-generátorem BLDC, elektrickým dávkovacím palivovým čerpadlem a elektronickým řídicím systémem typu FADEC. K mazání motoru slouží samotné palivo.

Zařízení bude nejvýkonnějším motorem v našem PBS TJ portfoliu. Jeho předností jsou kompaktní rozměry, vynikající poměr tahu k hmotnosti a nízká spotřeba paliva v dané kategorii.

Motor je možné vybavit pyrotechnickým zapalováním, které rozšiřuje letovou obálku o možnost startování za letu až do rychlostí 0,8 M. Tato modifikace rozšiřuje použití motoru pro systémy obrany odpalované ve velkých výškách.  

Vývojový program nového motoru je v plném proudu a očekáváme, že motor vstoupí do fáze testování ještě letos.

Finální verze motoru bude k dispozici v roce 2024.
 

Parametry motoru

 
Základní technické parametry Metrické jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 2 280 N 512,54 Ibf
Hmotnost 28 kg 61,73 lb
Vnější průměr 246 mm 9,68 in
Délka 730 mm 27,74 in
Max. operační výška 10 000 m 32,808 ft
Max. rychlost 0,95 M 0,95 M
Elektrický výkon 4,0 kW 4,0 kW

Klíčové parametry

Pyrotechnické zapalování

Pyrotechnické zapalování

Motor lze nastartovat během několika sekund

Aplikace

Motor PBS TJ200 byl navržen s využitím nejmodernějších technologií a materiálů, aby poskytoval vysoký výkon i v nejnáročnějších provozních podmínkách.

Jednou z jeho klíčových vlastností je všestrannost a kompatibilita. Motor PBS TJ200 jsme navrhli tak, aby jej bylo možné snadno zastavět do široké škály obranných aplikací a bezpilotních prostředků.

Motor je ideální pro použití ve cvičných terčích. Jeho konstrukce a materiály umožňují jeho opětovné použití i po přistání ve slané vodě.
 
Díky všem těmto parametrům nabízí motor PBS TJ200 bezprecedentní kompatibilitu napříč aplikacemi. Jeho použití zaručuje maximální efektivitu provozu a zároveň také snižuje nároky na logistiku.

Proudový motor PBS TJ200 je určen pro bezpilotní prostředky (UAV & UCAV) a obranné aplikace. S tahem 2 280 N bude tento motor nejsilnějším motorem z řady PBS TJ.
PBS TJ200 Application 01
PBS TJ200 Application 02
PBS TJ200 Application 03

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.

Portfolio