cz
Kontaktujte nás
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
Vedoucí obchodního oddělení

Proudový motor PBS TJ40-G1NS

Proudový motor PBS TJ40-G1NS s kompaktním designem ‘Plug & Play’ z něj činí optimální pohon pro UAVs, cvičné terče, a jiné menší bezpilotní létající prostředky.
 

  • ‘Plug & Play’ design
  • Opětovné použití pro přistání do slané vody
  • Integrovaný startovací generátor
  • Kompaktní design
  • EASA certifikace
Naši techničtí odborníci v PBS navrhli a vyvinuli proudový motor PBS TJ40-G1NS v kategorii malých proudových motorů pro UAVs, cvičné terče a jiných bezpilotních leteckých prostředků. 
 
Mezi jeho charakteristické vlastnosti patří jednoduchý a kompaktní design, nízká hmotnost a řešení plug & play (všechny komponenty včetně ECU integrované v těle motoru). Je také velmi lehký, s hmotností pouze 3,6 kg, má maximální tah 425 N. Výhodou je krátká startovací sekvence pod 25 sekund, díky nekomplikovanému a rychlému kerosinovému startovacímu systému. PBS TJ40-G1NS může restartovat ze země i za letu a má neomezené úhly náklonu výchozí polohy.

Předchozí model PBT TJ40 získal, díky mnoha výhodným charakteristikám, prestižní ocenění na výstavě IDET 2015 v České republice. 

Malý proudový motor PBS TJ40-G1NS je jednohřídelový motor s jednostupňovým radiálním kompresorem, radiálním a axiálním difuzorem, prstencovou spalovací komorou, jednostupňovou axiální turbínou a výstupní tryskou. Výkon generátoru je 150 W. Je o něco kompaktnější než TJ40-G2, který je o pouhých 69 mm delší než PBS TJ40-G1.
 
Standardní příslušenství: palivové čerpadlo a filtr, řídicí jednotka motoru (ECU), připojovací kabely, palivová hadice, datový terminál, baterie (4 s Li-Fe - 2,5 Ah), konektor CAN


Parametry motoru PBS TJ40-G1NS

 
Technické parametry SI jednotky Imperiální jednotky
Max. tah 425 N 96 lbf
Spotřeba paliva 0,147 kg/N/H 1.442 lb/lbf/hr
Vnější průměr 147 mm 5.79 in
Délka 304 mm 11.97 in
Váha 3,6 kg 7,94 lb
Maximální nadmořská výška 4 500 m 14,764 ft

Servis, náhradní díly a generální opravy letecké techniky

Poskytujeme služby nejvyšší kvality pro všechny uživatele našich produktů letecké techniky.

Dlouhodobě pracujeme na prodlužování životnosti našich produktů např. zaváděním nových technologií při výrobě nejvíce exponovaných dílců. Naše turbnínová letecká zařízení získávají pravidelně velmi dobré reference.