Náročný, ale přesto úspěšný rok 2020

PBS Velká Bíteš má za sebou navzdory složitému období obchodně úspěšný rok. Společnost testuje nový typ proudového motoru se silným tahem, posiluje svou pozici jako výrobce hi-tech kryogenních zařízení a založila novou společnost PBS India.
 
Náročný, ale přesto úspěšný rok 2020
Díky investicím a inovacím posbírala tradiční strojírenská firma také řadu ocenění. Za vývoj nové superslitiny získala PBS čestné uznání v Soutěži Inovace roku 2020. Materiál se používá pro přesné odlitky rozvlákňovacích hlav, které využívají přední výrobci pro produkci skelné vaty. Velkou předností patentu je zejména ekologičtější proces výroby a delší životnost materiálu. 

Jinak byl ovšem pro divizi přesné lití superslitin tento epidemií poznamenaný rok spíše složitý a hospodářský výsledek divize byl poznamenán propadem v dopravním průmyslu a sníženou poptávkou po turbodmychadlech. Naštěstí na letecké divizi to byl rekordní rok, takže celkově je hospodářský výsledek velmi dobrý.“ Upřesňuje generální ředitel PBS VB Milan Macholán. 

Zejména díky vývozním úspěchům letecké divize se PBS umístila také je v soutěži Exportér roku, který spolupořádá Hospodářská komora. Celkově získala společnost PBS 4. místo a 3. umístění v kategorii Bisnode. „Velkým úspěchem je, že po mnoha letech se nám podařilo prosadit se s leteckou technikou na náročných západních trzích, zejména v Německu,Anglii a Švédsku.“ Doplňuje generální ředitel Milan Macholán. 
Za zmínku rozhodně stojí také umístění v soutěži Českých 100 Nejlepších a oslovení k účasti v prestižní soutěži Vizionáři roku 2020, jejíž výsledek se teprve bude vyhlašovat.