Návštěva prezidenta a CEO AERO Vodochody Viktora Sotony v PBS Velká Bíteš

Nový generální ředitel a CEO společnosti AERO Vodochody AEROSPACE, a.s. Viktor Sotona navštívil v úterý 18. ledna výrobní areál společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s., kterou s Aero Vodochody pojí více než padesátiletá, velmi úspěšná spolupráce na projektu cvičných letounů řady L-39. Tohoto typu letounu se prodalo řádově 3 000 kusů a dodnes patří mezi nejúspěšnější cvičné letouny na světě.
 
Návštěva prezidenta a CEO AERO Vodochody Viktora Sotony v PBS Velká Bíteš
PBS dodává do L-39 a dalších typů letounů z Aero Vodochody startovací systémy, systémy klimatizace, převodovky a další zařízení. Důležitou součástí spolupráce je i prodej náhradních dílů a realizace generálních oprav dodávaných zařízení.

Viktor Sotona si v doprovodu výkonného ředitele akciové společnosti PBS Group Miloslava Kafky a generálního ředitele a předsedy představenstva PBS Velká Bíteš Milana Macholána prohlédl areál PBS, především pak finální výrobky na zkušebně divize letecké techniky.

Hlavním tématem setkání byla diskuse ohledně aktuální a budoucí spolupráce na novém projektu cvičného letounu L-39NG, který se díky jednáním v posledních měsících úspěšně obchodně rozvíjí. Dále byla diskutována možnost rozšíření výrobní spolupráce, společné působení na klíčových trzích.
Výstupem velmi pozitivního a uvolněného setkání bylo vyjádření oboustranné snahy o další rozšiřování spolupráce. Viktor Sotona představil mj. jasné a ambiciózní plány nového managementu společnosti Aero Vodochody. Zástupci PBS pak deklarovali maximální podporu z hlediska výrobních kapacit a harmonogramu dodávek pro program L-39NG, vč. technické podpory při implementaci. Obě společnosti pak budou úzce spolupracovat při zviditelnění a prosazování českých leteckého průmyslu ve světě.