Již tuto sobotu bude
Den otevřených dveří
2. září 2023

PBS.TopImage.Btn.Scroll

Den otevřených dveří

2. září v sobotu od 8:00 do 14:00


 

Srdečně vás zveme na prohlídku našeho výrobního areálu

Zajímá vás, jak se vyrábí proudový letecký motor, jak se ve vakuových pecích odlévají turbínová kola nebo jak probíhá proces povrchových úprav? 
Přijďte opět nahlédnout do prostor areálu PBS ve Velké Bíteši, seznamte se s našimi technologiemi a zjistěte, jak probíhá provoz a výroba ve tradiční české strojírenské společnosti.

Již tuto sobotu můžete vidět vrtulník Mi-171Š! Připravte se na to, že vzdušný prostor nad areálem ovládne kolos s maximální vzletovou hmotností kolem 13 000 kg a délkou 18,4 metru, navíc s pohonnou energetickou jednotkou APU Safír 5K/G MI vyrobenou u nás. Přijďte se podívat na tuto úchvatnou ukázku leteckého umění!

Poprvé se u nás představí sportovní automobily, které vždy přitahovaly pozornost nadšených motoristů. Střední průmyslová škola Třebíč představí vozy Kaipan, které byly postaveny netradičně během jednoho roku včetně motoru a ostatních nezbytných součástek žáky automobilních oborů pod odborným dohledem učitelů. Mitsubishi Lancer EVO z Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR a ACCR LIQUI MOLY CZ zase nabídne pohled pod kapotu tohoto sportovního automobilu. Oba vozy nabízejí vzrušující jízdní zážitek a výjimečný výkon, přesto se však liší svými charakteristikami a historií. Vidět je na vlastní oči bude jistě zážitek!

Pro nejmenší návštěvníky máme připravené zábavné aktivity včetně skákacího hradu, překážkové dráhy a fascinujících mozkohraček, které představují svět neurotechnologií.
Dospělí se mohou přihlásit ke komentovaným prohlídkám naší Divize přesného lití, která se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních odlitků pro různá průmyslová odvětví. Můžete se podívat na klíčové procesy, technologie a zařízení, které nám umožňují dosáhnout vynikající přesnosti a kvality ve výrobě.

Dále si nenechte ujít šanci získat jedinečný zážitek. Soutěžte o možnost vyhlídkového letu pro tři osoby v legendárním letounu Cessna 172 a prožijte vzrušení z pohledu z nebe.
Nezapomenutelné okamžiky si zachyťte ve fotokoutku, který vám poskytne vzpomínku na tento skvělý den.
Po celou dobu budeme mít k dispozici občerstvení, kávu a teplé nápoje zdarma. Pro děti jsme připravili také lahodnou cukrovou vatu a křupavý popcorn.
Vyhledni poukaz
Obcerstveni
Komentované prohlídky

Prohlédněte si všechny naše připravované akvitity

  

 

MAPA

01 Interaktivní výstava
02 Skákací hrad
03 Průřez historií naší společnosti
04 Mozkohračky a neurotechnologie
05 Středisko praktického vyučování
06 Povlakování a tepelné zpracování

07 Chicken Wings (modely letadel)
08 Zkušebna letecké techniky
09 Překážková dráha
10 Letecký simulátor

11 Divize letecké techniky
12 Czech rocket society (modely raket)
14 Fotokoutek

15 Divize přesného lití
16 Sportovní vozy Kaipan a Mitsubishi Lancer Evo
17 Galvanovna


Vchod vjezdem pro auta
Jídelna
Infostánek

Parkoviště
​WC


Den otevřených dveří v minulém roce byl skvělý!

Už se těšíme na ten letošní.

Láká vás letecká výroba? Tak za námi přijeďte.


Vyhrazujeme si právo program akce v případě mimořádné události (povětrnostní podmínky, silný déšť, hrozící bezpečnostní ohrožení apod.) změnit, nebo ukončit.
DOD 03
DOD 02
DOD 01