cz

Na AERO INDIA nás podpořil ministr Metnar, zúčastnili jsme se jednání s indickými zástupci a poskytli rozhovor pro Channel ONE

01. 03. 2019
Zúčastnili veletrhu AERO INDIA ve městě Bengaluru. Náš stánek navštívil ministr obrany Lubomír Metnar a zúčastnili jsme se též jednání s vysokými představiteli obranných složek indické armády, s představiteli významných výrobců leteckých a obranných technologií a také s vysokými politickými představiteli Indie. Náš zástupce též poskytnul interview pro celoplošnou indickou TV stanici Channel ONE.
Na AERO INDIA nás podpořil ministr Metnar, zúčastnili jsme se jednání s indickými zástupci a poskytli rozhovor pro Channel ONE

Třetí únorový týden jsme se zúčastnili veletrhu AERO INDIA ve městě Bengaluru, v kterém je koncentrována většina významných indických výrobců obranné a letecké techniky.
Účast českých firem na veletrhu podpořila rovněž státní delegace České republiky v čele s ministrem obrany panem Lubomírem Metnarem. 
Petr Motýl a ministr obrany Lubomír Metnar
V rámci této podpůrné mise ekonomické diplomacie jsme měli možnost zúčastnit se důležitých jednání s vysokými představiteli obranných složek indické armády, s představiteli významných výrobců leteckých a obranných technologií a také s vysokými politickými představiteli, mj. s ministrem průmyslu státu Karnataka, jehož hlavním městem je právě Bengaluru. 

V průběhu veletrhu jsme na tiskové konferenci PBS – za účasti velvyslance ČR v Indii pana Milana Hovorky a prezidenta AOBP pana Jiřího Hynka – informovali odbornou i širší veřejnost o našem záměru vstoupit na indický trh bezpilotních prostředků, mimo jiné i s našimi nejnovějšími proudovými motory PBS TJ80 a PBS TJ150.
Aero India
Na indickém trhu však PBS není žádným nováčkem, protože v současné době létá v Indii více než 150 našich pomocných energetických jednotek Safír 5K/G MI ve vrtulnících Mi-17 V5.

Jednou z forem zviditelnění PBS a České republiky bylo také interview pro celoplošnou indickou TV stanici Channel ONE. 
Indické diváky jsme informovali o naší společnosti, produktech i o našich plánech v souvislosti s indickým programem „Make in India“.
Aero India
Naši účast na AERO India hodnotíme velmi pozitivně. Indický trh leteckých prostředků se rozvíjí dramatickým tempem a my jsme rádi, že jsme součástí tohoto trendu.